» povinné ručení - porovnání

Havarijní pojištění vám může ušetřit mnoho peněz

Také si říkáte, že jste dobrý řidič nebo řidička, a případné nehody se vám vyhýbají? Podobný názor má mnoho lidí. Nikdo však neví, jaká situace může nastat, a případná nehoda je na světě. Mohou to být neočekávané manévry jiných účastníků silničního provozu, zvířata na vozovce, nebo třeba namrzlá či velmi kluzká vozovka. Jakmile nabouráte, kromě starostí o vaše zdraví začínají starosti s opravou vašeho vozu.

Vzhledem k cenám náhradních dílů to rozhodně nemusí být levnou záležitostí. Pokud nemáte uzavřenu náležitou pojistku, nezbývá vám nic jiného, než si celou opravu včetně dílů a práce zaplatit z vlastních peněz. A to se v mnohých případech může vyšplhat na opravdu nemalou částku. Šťastněji se však mohou cítit ti, kteří neváhali a uzavřeli na svůj vůz havarijní pojištění. Díky tomu jim tyto opravy zaplatí pojišťovna, a to i v případě, že jsou viníci oni sami. Proto je dobré udělat si jasno v pojmech, jelikož právě havarijko je úplně jiný typ pojištění, a s povinným ručením nemá nic společného. Z něho se totiž platí škoda případným poškozeným. Když už povinné ručení zmiňujeme, je možné si ho srovnat online, z pohodlí domova, a získat tak nejnižší možnou cenu. Jednotlivé pojišťovny se totiž liší i v řádech několika tisíců ročně.

Zpět ale k havarijnímu pojištění. To se samozřejmě vyplatí jak u nových a drahých vozů, tak i u těch starších. Ty mají většinou cenu pojistky levnější, jelikož tyto vozy již nemají tak velkou hodnotu, jako v době jejich prodeje. Přesto však cena oprav nemusí být levnou záležitostí. Konkrétně záleží na tom, jakým způsobem byl vůz poškozen. V některých případech tak může být oprava zbytečná, a tak pojišťovna zaplatí celou cenu vozu. Za získané peníze si poté pojištěnec může koupit nový vůz, nebo peníze použít pro své vlastní potřeby. To již záleží na každém člověku, jak s touto částkou naloží.